Principal LED P-OH-100-24-MD 100W 24V Power Supply
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
P-OH-100-24-MD
MPN:
P-OH-100-24-MD
Shipping:
Calculated at Checkout
﷼599.54
Description
Part #P-OH-100-24-MD
Performance
Input Voltage100~277VAC
Input Current0.9@120VAC, 0.39@277VAC
Input Frequency50~60Hz
Power Factor.9 min.
Output VoltageDC24V
Output Current0-4.0A
Output Power100W Max
Physical
Length6.8 in.
Width1.1 in.
Height0.8 in.
Mounting Lenth6.9 in.
Lead Lengths7.9in
View AllClose
Additional Information
Brand Name:
Principal LED
System Voltage:
24V